SODA PÜSKÜRTME İLE TEMİZLİK NEDİR?

Soda püskürtme ile temizlik yönteminden önce boyanın, pasın veya benzer pis maddelerin yüzeyden temizlik yöntemleri; kumlama, kazıma veya güçlü kimyasalların kullanımı ile gerçekleşmekteydi. Artık günümüzde bu eski, zor ve maliyetli temizlik yöntemlerine göre daha verimli olan SODA PÜSKÜRTME ile temizlik yöntemi uygulanmaktadır.

Bu yöntem ile her türlü yüzey üzerinde daha verimli ve güvenli bir şekilde kirlerin çıkarılması mümkündür. Kumlama yöntemine benzer gözükse de, soda püskürtme ile temizlik yönteminin en büyük yararı malzemeye ve temizlik yapılan çevreye zarar vermemesidir.

Soda püskürtme temizlik yöntemi ile boyayı, kaplamayı, gres yağını, karbonu, yağı, conta malzemelerini ve yüzey paslarını, metal, alaşım, plastik ve kompozit üzerinden malzemeye zarar vermeden kolayca çıkarabilirsiniz.

Soda püskürtme ile temizlik yöntemi çalışma prensibi, kompresörden gelen hava desteği ile soda bazlı malzemenin bi karbonatı gönderilerek yüzeyin temizlenmesidir. Kumlama yöntemine göre soda piskürtme ile temizlik yöntemi daha hafif olup malzemeye kesinlikle zarar vermez.

Soda maddesinin FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından gıda sanayinde kullanımı onaylanmış olup madde toksik, yanıcı, tehlikeli değildir ve içinde silikon dioksit içermediğinden çevre dostudur.

UYGULAMA ALANLARI

1. Otomotiv

2. Yangın sonrası temizlik

3. Kalıp temizliği

4. Denizcilik

5. Metal işlenmesi

6. Beton temizliği

7. Havuz temizliği

8. Gıda

9. Karbon fiber ürünleri

10. Cam elyaf ürünleri

11. Asfalt ve zift temizliği

12. Endüstri uygulamaları

13. Tuğla ve kiremit temizliği

14. Graffiti temizliği

Soda püskürtme ile temizlik yöntemi malzemelere zarar vermeden her türlü yüzeyin temizliğinde kullanılabilmektedir.
Her türlü bilgi için KRYOTURK firması ile irtibata geçmenizi rica ederiz.